Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelaber 5097524



*

nr 509 7524


Kandelaber

Nysilver, höjd: 48


Utrop:

300 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 februari 2008
kl 17:47:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/2 00:16:36 1      300 kr
14/2 11:23:55 2      350 kr
14/2 13:29:41 3      400 kr
15/2 10:14:35 4      600 kr
16/2 11:28:27 5      700 kr
16/2 13:17:09 6      1.000 kr
16/2 18:22:44 1      800 kr
17/2 10:09:46 7      1.100 kr
17/2 10:36:14 6      1.400 kr
17/2 15:06:06 7      1.300 kr
17/2 15:06:35 7      1.500 kr
17/2 15:43:35 6      1.800 kr
17/2 16:43:32 7      1.800 kr
17/2 16:44:03 7      2.000 kr
18/2 17:00:08 6      2.200 kr
18/2 17:40:42 8      2.200 kr
18/2 17:41:33 8      2.300 kr
18/2 17:42:56 6      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:02
  • 6714 Elljusstake
    Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:07
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:00
  • 6463 Ljuslyktor
    ett par, Mässing med glaskupor. Höjd: 26 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:08




Ladda ner broschyr